Kadra pedagogiczna

JOANNA LIŚKIEWICZ – nauczyciel/wychowawca

Absolwentka wychowania przedszkolnego z terapią pedagogiczną Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP w Warszawie. Posiada kwalifikacje Bajkoterapeuty dziecięcego, kwalifikacje do prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjnej oraz 6 letnie doświadczenie w pracy w przedszkolu. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe poprzez udział w dodatkowych formach doskonalenia, kursach i warsztatach. W życiu prywatnym dumna mama 5 letniego Oskarka.

„W pracy  najważniejsze jest dla mnie dziecko i jego potrzeby, zainteresowania, zdolności i możliwości. Jestem ciepłą, wyrozumiałą, odpowiedzialną i uśmiechniętą osobą”

JULIA SIEDLACZEK – nauczyciel/wychowawca

Absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej Uniwersytetu Warszawskiego, Instruktor tańca, Trener Umiejętności Społecznych, Bajkoterapeuta. Od 2018 roku z oddaniem pracuje w przedszkolu „Wyspa Przygód,” gdzie nieustannie rozwija się i tworzy inspirujące środowisko dla najmłodszych. Jest pasjonatką kreatywnego rozwoju dzieci, oddaje się pracy z dziećmi w taki sposób, aby pomóc im rozwijać swoją kreatywność, wyobraźnię i potencjał. Prywatnie jest miłośniczką tańca, którym aktualnie dzieli się z innymi prowadząc zajęcia taneczne zarówno w przedszkolu dla dzieci, jak i w jednej z warszawskich szkół tańca dla dorosłych.

„Moje motto to: 'Marzenia są po to, by je spełniać!’ To one napełniają mnie pozytywną energią i stanowią moje źródło inspiracji. Praca z dziećmi dostarcza mi ogromnej satysfakcji. Razem z dziećmi odkrywamy nieograniczone możliwości wyobraźni i kreatywności, budujemy więź i rozwijamy umiejętności. Wierzę, że każde dziecko ma w sobie potencjał do wielkich rzeczy, i moim celem jest pomóc dzieciom w odkryciu go.”

RENATA TYSIĄC – KWIATKOWSKA – nauczyciel/wychowawca

Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła również podyplomowe studia na kierunku przygotowanie pedagogiczne. Praca z dziećmi to jej pasja. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe poprzez udział w dodatkowych formach doskonalenia i kursach. Prywatnie szczęśliwa mama 5 letniego Adasia.

„Praca z dziećmi daje mi wiele radości i satysfakcji. Podziwiam ich spontaniczność, entuzjazm oraz ciekawość świata. Staram się dostrzegać indywidualne potrzeby każdego dziecka oraz kształtować w nich samodzielność. Priorytetem jest dla mnie poznanie dziecka, podążanie za nim i jego potrzebami oraz stworzenie mu warunków zapewniających poczucie bezpieczeństwa oraz zaufania.”

PAULINA BARTOSIAK – nauczyciel/wychowawca

Absolwentka wychowania fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Od kilku lat wyjeżdża na obozy z dziećmi jako wychowawca i instruktor sportowy. W „Wyspie Przygód” pracuje od 2019 roku. Posiada przygotowanie pedagogiczne oraz doświadczenie w prowadzeniu zajęć ruchowych z dziećmi w wieku przedszkolnym. Wolny czas spędza na szlakach górskich oraz wycieczkach rowerowych.   

„Praca w przedszkolu daje mi dużo satysfakcji i radości. Każdy dzień jest dla mnie nową przygodą i nowym wyzwaniem. Najpiękniejszą nagrodą są uśmiechy dzieci oraz czynione przez nich postępy. W swojej pracy chciałabym w różnorodny sposób przekazać swoją wiedzę, pomagać kształcić poczucie rytmu oraz koordynację ruchową.” 

OLIWIA KOWALSKA – nauczyciel logopeda

Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ukończyła kierunek logopedia na Wydziale Nauk Humanistycznych. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Certyfikowany Bajkoterapeuta, Terapeuta ręki. Doświadczenie zdobywała w niepublicznym przedszkolu integracyjnym. W „Wyspie Przygód” pracuje 3 rok szkolny.

„Bycie nauczycielem jest dla mnie czymś niezwykłym. Każdego dnia staram się przekazywać dzieciom wszystko co we mnie najlepsze i najpiękniejsze. Uczę ich pewności siebie i wiary we własne możliwości. Doceniam każdy moment swojej pracy, ponieważ codziennie uczę się czegoś nowego.”

PAULINA PIELAT – nauczyciel logopeda

Logopeda, terapeuta miofunkcjonalny, terapeuta ręki, pedagog specjalny. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku logopedia ogólna i kliniczna oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku pedagogika specjalna – logopedia. Aktualnie w trakcie studiów podyplomowych na kierunku neurologopedia w Collegium Humanum w Warszawie. Swoje doświadczenie zdobywała w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, przedszkolach, szkołach oraz szpitalach. Nieustannie pogłębia swoją wiedzę biorąc udział w licznych szkoleniach. Ceni sobie indywidualne i holistyczne podejście do każdego dziecka.

„W pracy przyświeca mi myśl Janusza Korczaka: „Jeśli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzec, że najwyższa jest radość z pokonanej trudności, osiągniętego celu.”

ALEKSANDRA WARDAK – nauczyciel psycholog

Psycholog kliniczny ze stażem pracy 6 lat. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Posiada przygotowanie pedagogiczne, kwalifikacje do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych oraz kwalifikacje psychologa transportu i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Swoje doświadczenie zdobywała odbywając liczne staże oraz szkolenia m.in. praktyki zawodowe na oddziałach chorób psychicznych w warszawskich szpitalach, staże w Młodzieżowych Ośrodkach Wychowawczych oraz Fundacjach. Stanowisko psychologa pełni w „Wyspie Przygód” od 2019 roku.

„Z racji tego, iż psychologia jest dziedziną ciągle rozwijającą się systematycznie uzupełniam swoją wiedzę biorąc udział w szkoleniach specjalistycznych oraz seminariach. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość. Osiąganie sukcesów oraz samodzielność dziecka jest moim priorytetem. Każde dziecko jest dla mnie wyjątkowe i inne. Psycholog to nie tylko mój zawód ale również pasja. W życiu codziennym nie lubię się nudzić. Nurkuję, wspinam się po górach oraz zwiedzam świat poznając różnorodne kultury, ich kuchnię oraz zwyczaje.”

Komentowanie jest wyłączone.